Zawartość

ompy ciepła - informacje techniczne

Pompy ciepła to urządzenia, które w swojej pracy wykorzystują odnawialne źródła energii. Dzięki temu łączą w sobie dwie ważne cechy – nie tylko nie wpływają negatywnie na rozwój środowiska, ale także są wyjątkowo ekonomiczne. Wśród pomp ciepła wyróżnić można gruntowe, wodne oraz powietrzne. Firma PPS Pompy Ciepła posiada w swojej ofercie gruntowe pompy ciepła. Dzięki temu, że instalacja tych urządzeń jest łatwa i szybka, sprzęty te są całkowicie bezpieczne w stosowaniu. Ich użytkowanie przynosi korzyści w wielu aspektach, w znacznym stopniu przyczyniając się do zmniejszenia opłat za ogrzewanie i zapewniając optymalny poziom ciepła. Zakup pomp ciepła pozwoli na zyskanie doskonałych rozwiązań w zakresie ogrzewania. Dodatkową zaletą tych sprzętów jest to, że są wyjątkowo łatwe w obsłudze oraz działają wyjątkowo wydajnie.

Pompy ciepła  ECOPOWER C  typu glikol/woda woda/woda o mocy cieplnej 7-34kW.

Pompy ciepła ECOPOWER współpracuja z dolnym źródłem gruntowym poziomym lub pionowym. Sercem pompy ECOPOWER jest nowoczesna sprężarka typu scrol współpracująca z wymiennikami płytowymi. Sterowanie pompy jest realizowane za pomocą sterownika pogodowego  RX 910.

 

 

W produkowanych przez nas pompach ciepła stosujemy wyłacznie podzespoły wiodących producentów:

Sprężarki typu Scroll marki Copeland/Sanyo.

Wymienniki płytowe SWEP lub Thermokey

Osprzęt chłodniczy Danfoss, Alco


RODZAJE DOLNYCH ŹRÓDEŁ

Kolektor gruntowy pionowy.

Kolektor gruntowy pionowy wykonany jest poprzez odwiert w ziemi na głębokość 30-90m. W odwiercie umieszcza się rurę poprzez która płynie 30% roztwór glikolu i wody. Roztwór glikolu , którego obieg wymuszany jest przez pompę dolnego źródła, ogrzewa się od gruntu i transportuje pobrane ciepło do parownika pompy ciepła. W parowniku pompy ciepła następuje odebranie ciepła z roztworu glikolu przez czynnik chłodniczy  i jego ochłodzenie.  Długość  kolektora gruntowego pionowego zależy od mocy pompy ciepła, oraz od rodzaju podłoża w którym jest wykonany. Średni uzysk energetyczny z metra odwiertu pionowego to 45-50W.

Prace wiertnicze

 

 

 Kolektor gruntowy poziomy.


Kolektor gruntowy poziomy wykonywany jest z poziomo ułożonych rur polietylenowych o średnicy zewnętrznej 32-40mm , wypełnionych roztworem glikolu z wodą. . Rury ułożone są 1,8 - 2 m poniżej poziomu terenu w rozstawie 1 m. Roztwór glikolu , którego obieg wymuszany jest przez pompę dolnego źródła, ogrzewa się od gruntu i transportuje pobrane ciepło do parownika pompy ciepła.
W parowniku pompy ciepła następuje odebranie ciepła z roztworu glikolu przez czynnik chłodniczy  i jego ochłodzenie.  Powierzchnia kolektora gruntowego poziomego zależy od mocy pompy ciepła, oraz od rodzaju podłoża w którym jest wykonany. Najlepszym podłożem do wykonania kolektora poziomego są podmokłe grunty ziem ciężkich. Powierzchnia kolektora poziomego wynosi zazwyczaj 3-4 krotną wielkość powierzchni ogrzewanej. Uzysk ciepła z m2 kolektora płaskiego wynosi 10-20W.

 

 
 
 

Studnia głębinowa.

Woda jest bardzo dobrym nośnikiem ciepła. Pompy ciepła  korzystające z tego medium  mają wyższą wydajność i efektywność. Jest to również źródło najtańsze i nie zajmujące z reguły ograniczonych przestrzeni terenu wokół domu. Umożliwia ona  pozyskanie energii cieplnej bezpośrednio z wód gruntowych wypełniających warstwy wodonośne. Stała temperatura wód głębinowych powyżej +8 C sprawia, że jest to sposób pozyskiwania ciepła posiadający wysoką roczną zdolność grzewczą. O możliwości wykorzystania wód głębinowych decydują: wydajność studni, temperatura i mineralizacja wody. Zazwyczaj system realizuje się jako układ dwóch studni - eksploatacyjnej i chłonnej, oddalonych od siebie o 12 - 18m. Istnieje również możliwość wykorzystania przez pompę ciepła wody ze zbiorników lub cieków wodnych zlokalizowanych w pobliżu pompy ciepła.

Dbaj o drzewa. Nie drukuj tego ekranu, jeżeli nie jest to konieczne/ Protect trees do not print this windows unless its necessary


Serwis pomp ciepła.

PPC Pompy wykonuje również naprawy pogwarancyjne pomp ciepła wszystkich marek w konkurencyjnych cenach
.